Inwestowanie w nieruchomości – Freedom Development

INWESTOWANIE W NIERUCHOMOŚCIInwestycje w nieruchomości i zarządzanie nimi to nasza pasja
parallax background

Inwestowanie w nieruchomości w ostatnim czasie stało się bardzo popularną metodą lokowania kapitału oraz pomnażania nadwyżek finansowych. Niskie stopy procentowe depozytów bankowych zmusiły oszczędzających do szukania alternatywnych metod deponowania kapitału. Nieruchomości są właśnie dobrą alternatywną dla lokat bankowych: charakteryzują się dużą trwałością w czasie, dzięki temu są dobrą lokatą kapitału, a ich wartość w długim horyzoncie czasowym systematycznie rośnie, dodatkowo chroniąc zainwestowany kapitał przed inflacją. Oprócz stabilnego wzrostu wartości, nieruchomości przez wielu inwestorów są traktowane jako sposób na osiągnięcie wolności finansowej, ponieważ są w stanie generować regularne dochody z ich wynajmu przy niewielkim zaangażowaniu własnego czasu.

parallax background

Z drugiej strony inwestowanie w nieruchomości wymaga zdobycia szerokiej wiedzy oraz licznych umiejętności. Z racji na dużą kapitałochłonność inwestycja w daną nieruchomość powinna być dokładnie przeanalizowana. Przede wszystkim trzeba zweryfikować czy lokalizacja, w której się ona znajduje jest atrakcyjna dla potencjalnych najemców. Kolejnym krokiem to ocena jej stanu technicznego celem poprawnego oszacowania kosztów remontu. Jeżeli podczas jej zakupu posiłkujemy się kredytem hipotecznym to warto sprawdzić jaki dochód będzie ona generowała przy wzroście stóp procentowych. Gdy staniesz się już właścicielem mieszkania na wynajem będzie Cię czekała rekrutacja ekipy remontowej, a w głowie kłębiły się liczne pytania dotyczące samego remontu, standardu wykończenia oraz wyposażenia, a następnie wyzwania związane z szukaniem i weryfikacją najemców, podpisaniem bezpiecznej umowy najmu i reagowaniem na zgłoszenia o usterkach ze strony najemców.


parallax background

Oczywiście możesz tym wszystkim zająć się sam, przy okazji poświęcając na to mnóstwo swojego wolnego czasu, nie rzadko eksperymentując i ucząc się na własnych błędach. Możesz też postąpić inaczej: zarabiaj pieniądze robiąc to, w czym jesteś naprawdę dobry, wolny czas przeznacz na przyjemności, a swoje pieniądze z naszą pomocą zagoń do ciężkiej pracy. Z naszą pomocą bezpiecznie ulokujesz kapitał na łódzkim rynku nieruchomości oraz zbudujesz stabilne źródło dochodu pasywnego opartego na mieszkaniach na wynajem, które przybliży Cię do osiągnięcia upragnionej wolności finansowej.

Chcesz wiedzieć, jak wygląda współpraca z nami?
Zapraszamy poniżej:

1SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I UMÓW NA KONSULTACJĘ
Na samym początku naszej współpracy porozmawiamy o Twoich preferencjach oraz możliwościach związanych z inwestowaniem w nieruchomości. Zbadamy Twoje potrzeby i wspólnie wybierzemy najlepszą strategię inwestowania dostosowaną do Twojej indywidualnej sytuacji. Jeżeli jesteś spoza Łodzi to konsultacje możemy przeprowadzić zdalnie: przez telefon lub Skype. Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzenie inwestycji z naszą pomocą to po konsultacji podpiszemy umowę pośrednictwa, na podstawie której będziesz otrzymywał/a indywidualne oferty odpowiadające na Twoje preferencje.
2PROCES POSZUKIWANIA OKAZJI INWESTYCYJNEJ ORAZ JEJ ZAKUP
Po zidentyfikowaniu Twoich potrzeb i preferencji związanych z inwestowaniem na rynku nieruchomości przystępujemy do działania. Po znalezieniu dla Ciebie mieszkania, które będzie spełniało Twoje wymagania otrzymasz od nas komplet niezbędnych informacji potrzebnych do zakupu danej inwestycji. W zwięzłej tabelarycznej formie przedstawimy Ci wynegocjowaną dla Ciebie cenę zakupu nieruchomości wraz z kosztami około transakcyjnymi (taksa notarialna, PCC), szacowany koszt przeprowadzenia remontu, stawki wynajmu z kosztami utrzymania nieruchomości w trakcie najmu oraz prognozowany zwrot z inwestycji, który w naszym przypadku może być nawet czterokrotnie wyższy niż oprocentowanie na lokatach bankowych. Nim otrzymasz od nas komplet informacji to zweryfikujemy dla Ciebie stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Jeżeli zdecydujesz się na zakup proponowanej przez nas inwestycji to wesprzemy Cię w trakcie rozmów z obecnym właścicielem nieruchomości, wynegocjujemy dla Ciebie najkorzystniejszą cenę zakupu oraz umówimy termin akt notarialnego zakupu nieruchomości. Jeżeli nie chcesz lub nie możesz stawić się u notariusza osobiście to możemy zakupić dla Ciebie nieruchomość na podstawie udzielonego nam pełnomocnictwa.
3PRZEPROWADZENIE REMONTU ORAZ JEGO NADZÓR
Po zakupie mieszkania przystępujemy do przygotowania planu remontu. Jeżeli zakupione przez Ciebie mieszkanie wymaga dokonania aranżacji celem przystosowania go do wynajmu „na pokoje” to przygotujemy rzut mieszkania, na którym zaplanujemy rozmieszczenie poszczególnych mebli w pokojach, mając na uwadze zachowanie jak najwyższej funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń. Ustalimy również rodzaj zastosowanych materiałów wykończeniowych oraz ich kolorystykę. Prace remontowe w mieszkaniu zostaną przeprowadzone przez naszą ekipę remontową, zatem będziesz miał pewność, że przebiegnie on terminowo i będzie wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną, a wszystkie prace będą przeprowadzone na podstawie podpisanej z nami umowy remontowej, dzięki której otrzymasz gwarancję na wszystkie przeprowadzone prace. W trakcie remontu będziesz otrzymywał regularnie zdjęcia dokumentujące bieżący postęp prac, a jeśli będziesz miał życzenie zawsze możesz odwiedzić remontowane przez nas mieszkanie osobiście.
4ZAKUP MEBLI I WYPOSAŻENIA
Po odbiorze prac remontowych i gruntownym posprzątaniu mieszkania nadchodzi czas na zakup wyposażenia. Zgodnie z wcześniej ustalonym budżetem przygotowujemy listę wyposażenia mieszkania, którą inwestor otrzymuje do akceptacji. Jest to również moment, w którym inwestor sam może zaproponować własne umeblowanie. Równolegle do zakupu mebli, przygotowujemy i kupujemy listę zakupów artykułów do homestagingu czyli tzw. wizażu nieruchomości, który podnosi atrakcyjność mieszkania na wynajem. Zwieńczeniem procesu inwestycyjnego jest profesjonalna sesja zdjęciowa oraz przygotowanie spaceru 3D, który umożliwia odwiedzenie mieszkania tak naprawdę bez wychodzenia z domu.
5WYNAJEM
Kiedy mieszkanie jest już przygotowane na przyjęcie pierwszych Najemców przystępujemy do poszukiwania lokatorów. Doskonale wiemy, że selekcja potencjalnych najemców jest kluczowa dla zachowania rentowności danej inwestycji. Dzięki wdrożonym w tym obszarze procedurom jesteśmy w stanie tak dobrać najemców do Twojego mieszkania, żeby zapewnić Ci terminowe wpływy z tytułu czynszów, a Najemcom komfortowe warunki i brak konfliktów z innymi współlokatorami przez cały okres trwania ich umowy najmu.
6ZARZĄDZANIE
Gdy mieszkanie zostało wynajęte to mógłby się wydawać, że nasza praca już się skończyła. Nic bardziej mylnego! Od tego momentu jesteśmy cały czas dostępni dla Ciebie jak i Najemców, żeby reagować na wszystkie pojawiające się problemy takie jak awarie czy usterki. Właśnie wtedy możemy zająć się kompleksowo Twoją nieruchomością, a Ty możesz skupić się wyłącznie na wydawaniu wygenerowanych przez Twoją nieruchomość pieniędzy lub planować kolejną inwestycję, żeby upragniona wolność finansowa była jeszcze bliżej. :)
0% spamu, 100% maili z ofertami mieszkań inwestycyjnych i konkretnymi informacjami dotyczącymi najmu i inwestowania w nieruchomości

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

  • Posiadamy szeroką wiedzę związaną z rynkiem nieruchomości zdobytą na licznych szkoleniach i konferencjach organizowanych w ramach projektu Edukacji Inwestowania w Nieruchomości Piotra Hryniewicza, członkostwa w Stowarzyszeniu Właścicieli Nieruchomości na Wynajem „Mieszkanicznik” oraz studiów podyplomowych z wyceny z nieruchomości. Nieustanne uczestniczymy w branżowych wydarzeniach dotyczących rynku nieruchomości stale aktualizując swoją wiedzę i kompetencje, po to, żeby wdrażać najnowsze rozwiązania w zakresie prowadzonych inwestycji jak i zarządzania najmem.
  • Jesteśmy praktykami – od początku naszej działalności w 2016 roku przygotowaliśmy ponad 30 mieszkań inwestycyjnych na wynajem na pokoje, a obecnie remontujemy średnio dwa mieszkania jednocześnie, tym samym sukcesywnie powiększając portfel zarządzanych przez nas nieruchomości. Każdy remont przeprowadzamy według wdrożonych procedur, w związku z tym, jesteśmy przygotowani na każdą nieprzewidzianą sytuację (tzw. niespodziankę remontową), która może wystąpić w trakcie procesu inwestycyjnego.
  • Inwestując z nami masz dostęp do naszej, ekipy budowlanej, która przeprowadzi remont w założonym przez nas budżecie, ustalonym terminie oraz zgodnie z obowiązującą sztuką budowlaną. Po zakupie nieruchomości nie będziesz musiał zaprzątać swojej głowy szukaniem ekipy, a dzięki stałej współpracy z marketami budowlanymi masz pewność, że materiały użyte do przeprowadzenia remontu będą kupione w najkorzystniejszej dla Ciebie cenie.
  • Sprawna obsługa Najemców i Właścicieli to nasz konik :) - w codziennej pracy zarządcy korzystamy z SONa – Systemu Obsługi Najmu, dzięki któremu każdy z właścicieli otrzymuje dostęp do kompleksowych informacji o zarządzanej przez nas nieruchomości. Logując się do panelu właściciela widzi dane najemców, faktury, umowy oraz inne dokumenty związane z najmem. Jako jedna z pierwszych firm zarządzających wdrożyliśmy biometryczny podpis elektroniczny, tym samym eliminując całkowicie obieg dokumentów papierowych podczas współpracy z Najemcą.
  • Współpracujemy ze spółką inwestycyjną Piotra Hryniewicza: Inwestycje Hryniewicz.pl Sp. z o.o. jako Eksperci Rynku Lokalnego. W ramach współpracy przygotowujemy mieszkania inwestycyjne pod wynajem na pokoje według restrykcyjnych wymagań i standardów określonych przez Spółkę. W przypadku mieszkań przygotowywanych w ramach bezpośredniej współpracy z inwestorem masz pewność, że Twoje mieszkanie zostanie przygotowane do wynajmu w taki sam sposób, dzięki temu będzie funkcjonalne dla przyszłych lokatorów.

ZOBACZ FILM Z JEDNEJ Z NASZYCH INWESTYCJI

FAQi

1Czy możemy się spotkać i porozmawiać na temat współpracy?
Bardzo lubimy spotkania z ludźmi żywo zainteresowanymi inwestycjami na rynku nieruchomości. Sami jesteśmy pasjonatami dochodów pasywnych i sukcesywnie powiększamy portfel własnych nieruchomości na wynajem dążąc do wolności finansowej. Z naszego doświadczenia wiemy, że każde spotkanie dotyczące współpracy przeradza się w konsultacje, podczas której doradzamy jak sprawnie zarządzać nieruchomością na wynajem lub omawiamy strategię inwestowania na rynku nieruchomości. Dlatego też wolimy od razu umawiać się na konsultacje, a jeśli potem zechcesz skorzystać z naszych usług to połowę poniesionego przez Ciebie kosztu tej konsultacji zwrócimy jako rabat na usługi będące w naszej ofercie. Jesteśmy przekonani, że takie rozwiązanie jest uczciwe dla każdej ze stron.
2Jaki jest koszt takiej konsultacji i jak mogę się na nią umówić?
Koszt konsultacji to 399 zł brutto. Jeśli jesteś zainteresowany odbyciem konsultacji to skontaktuj się mailowo (mail: biuro@freedom-development.pl) lub telefonicznie (nr: 697 441 167), a ustalimy dogodne dla Ciebie miejsce oraz czas konsultacji.